[T] Dojrzałość.

Podejrzewam, że będę o tym wspominać dosyć często, ale naprawdę mam problem z wymyślaniem tytułów. Myślę, że zazwyczaj będę tak wrzucać losowe słowa, ale nie tym razem.

Moralność jest jak wiara i dupa – każdy ma swoją i nie powinien jej wystawiać na widok publiczny. Ale, do kurwy nędzy, dlaczego istnieje uprzywilejowana grupa ludzi, którzy mają możliwość narzucania innym praw według ich moralności? Sądzę, że nie ma uniwersalnych zasad którymi powinni kierować się ludzie, ale są zasady które bardzo ułatwiają życie w społeczeństwie. Jednak do tych zasad na pewno nie należy narzucanie innym swoich wartości. Moim zdaniem nadrzędną zasadą wszystkich ludzi powinno być „Nie wpierdalaj się w życie innych jeśli nie krzywdzą nikogo poza sobą”. I jako krzywdzenie mam na myśli działania skierowane przeciw innemu człowiekowi, a nie skierowane na siebie.

Problem z narkotykami jest taki, że w świadomości społecznej został zaszczepiony obraz heleniarzy z lat 90’, jako obraz klasycznego użytkownika dragów. Ale bądźmy poważni. Z alkoholem nie ma takiego problemu, a widać więcej meneli niż ćpunów. Nawet nie wiecie ile osób wokół was bierze jakieś środki psychoaktywne inne niż leki i alkohol. Wśród moich znajomych z którymi się widuję w celu spożycia pokarmu duchowego, znajdują się psychoterapeuci, lekarze, prawnicy, informatycy, socjologowie czy marketingowcy. Czy to jest powód żeby nie mieć do takiej osoby zaufania? Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale alkohol etylowy i nikotyna to również narkotyki, a dodatkowo klasyfikowane jako cięższe od marihuany. Dlaczego więc jedne substancje są zakazane, a inne legalne? Dlaczego piwko po pracy jest dobre, a blancik po pracy już zły?

I to jest właśnie problem naszych czasów. Przekonanie o naszej nieomylności co jest dobre lub złe dla innych. Nie moglibyśmy po prostu być ludźmi i nie wpierdalać się w wybory innych jeśli dotyczą ich samych? Jak już nauczymy się nie podejmować wyborów za innych ludzi, a co gorsza nie zmuszać ich do naszych decyzji, będziemy mogli mówić, że dojrzeliśmy jako ludzkość.

 Kategorie:[T]eksty

Tagi: , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: