[T] Człowiek.

Tym razem chciałbym przedstawić moje podejście do tego bloga oraz życia i interakcji międzyludzkich. Jestem osobą tolerancyjną, ale tylko do momentu kiedy ktoś mi nie próbuje narzucać swoich wartości i praw. Uważam, że najważniejszym i niepodważalnym prawem każdego człowieka jest wolność. Wszystko co ktoś próbuje mi narzucić z automatu jest przeze mnie negowane i odrzucane. Oczywiście akceptuję dyskusje na temat poglądów i próby przekonania mnie do swoich zasad. Po prostu jeśli ktoś mówi „masz tak robić, bo ci każę” albo podobne rzeczy, to nie ma szans abym posłuchał.

Na pewno nie będę Tobą gardzić tylko dlatego, że się ze mną nie zgadzasz. Pogarda zacznie się wtedy, gdy nie będziesz umiał bronić swoich poglądów w inny sposób niż „bo tak”. Szanuję nawet najsłabsze argumenty. Pogarda dla człowieka, który stara się dyskutować jest jedną z największych porażek jakie można odnieść w życiu. Szacunek należy się każdej osobie, która jest gotowa bronić swoich poglądów. Jednak to muszą być wartości w które szczerze wierzymy, a nie które zostały w nas zaszczepione i sami do końca nie wiemy czy są słuszne.

Przez wiele lat próbowałem dołączyć do grona ludzi którzy mają jakieś idee. Punki, metale, skinheadzi, skejci czy nawet do normalnego społeczeństwa. Każda z tych grup miała pewną wizję, z którą częściowo się utożsamiałem. Niestety najczęściej identyfikowałem się jedynie z ułamkiem ichniej koncepcji. Umiałem argumentować całość poglądów danej grupy i bronić ich w rozmowach z innymi, jednak w to nie wierzyłem. W momencie gdy zauważyłem jak wielka jest hipokryzja ludzi (w tym moja), nauczyłem się, że najważniejszymi zasadami są te, które sami akceptujemy, w które wierzymy oraz te które zrozumieliśmy. One należą do nas i zawsze znajdziemy argumenty na poparcie szczerych poglądów. Nie musimy pasować do jakiejkolwiek grupy, bo nigdy nie znajdzie się grupa, która oddaje w 100% nasze poglądy. Grupę tworzą ludzie, a ludzie nie myślą tak samo i mają inne priorytety. Zmieniając poglądy, w które wierzymy i są dla nas ważne, żeby dostosować się do większości, stajemy się, nawet nie kurwami, ale bydlętami.

Oczywiście ludzie nie są doskonali i popełniają takie błędy dosyć często, ale czy to jest złe? Oczywiście, że nie. Problem zaczyna się w momencie gdy zaczynamy zdawać sobie sprawę, że to nie tak powinno wyglądać, ale i tak brniemy w to dalej. Uczmy się na błędach, nie starajmy się dostosować do innych, ale przyciągnąć do siebie ludzi podzielających nasze poglądy. Nie jest to łatwa droga, ale jedyna, która pozwoli nam spojrzeć w lustro i powiedzieć – Jestem Człowiekiem.Kategorie:[T]eksty

Tagi: , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: