[T] Psołeczeństwo.

Multikulturalizm, 3 fala feminizmu, proepidemicy, homeopaci, zwolennicy teorii spiskowych, social justice warriors, nacjonaliści, rasiści i wszelkie inne ruchy „lewicowe” oraz „prawicowe” sprawiają, że ludzie zamiast dążyć do doskonałości czy podboju kosmosu cały czas walczą o przetrwanie na tej małej niebieskiej kulce zwanej ziemią.

Wszystkie te ruchy łączy jedna cecha. Nieważne, że walczą ze sobą i nienawidzą się bardziej niż stepujący tancerze nienawidzą dywanów. Tą cechą jest fanatyzm i ślepa wiara w słuszność swoich poglądów. Wszyscy ci ludzie, bezrefleksyjnie podążający za przywódcą lub źle zrozumianą ideą, są niczym zwierzęta prowadzone przez Judascapa. Czują się bezpiecznie ponieważ prowadzi ich ktoś kto zna się na tym, ale zamiast do lepszej zagrody, są prowadzone do rzeźni. I tylko Judascap przeżyje, bo ktoś musi prowadzić kolejne stada, otępiałych z przerażenia, zwierząt na rzeź.

Lewicowe wypaczenie multikulturalizmu, feminizmu, równości, czy pomocy humanitarnej sprawiło, że coraz mniej ludzi traktuje te poglądy poważnie. Słowa są bardzo ważne. Słowa przekazują myśl, więc zmiana znaczenia, zmienia ideę jaką niesie słowo. Chyba nikt nie zaprzeczy, że w teorii te wszystkie koncepcje są bardzo ważne dla społeczeństwa. Jednak to co się dzieje obecnie, sprawia że te wartości te zaczynają być lekceważone, bo ich idea staje się parodią samej siebie. Walka o równouprawnienie dopuszczająca pozytywną dyskryminację? Proszę was, nie nazywajmy tego walką o równouprawnienie, a walką o przywileje. To samo dzieje się ze wszystkimi pojęciami które są zniekształcane. Cele które kryły się za słowami są nieubłaganie zastępowane jakimiś dziwnymi tworami, które służyć mają grupie ludzi, którzy pod pozorem walki o równouprawnienie, starają się narzucić całemu społeczeństwu własne wyobrażenie świata.

Takie zachowania mogą wywołać odwrotny efekt, który jest widoczny chociażby w naszym kraju. Widząc co się dzieje na świecie przestajemy się zastanawiać dlaczego nikt nie reaguje, a zaczynamy się zastanawiać dlaczego władze zachodu przyklaskują takiemu brutalnemu gwałtowi na zdrowym rozsądku i na społeczeństwie. Ludzie obawiając się podobnych działań w swoim kraju zaczynają się radykalizować, aby stawić opór wypaczeniom. Jednak takie sztywne trzymanie się wartości jakie obowiązują w społeczeństwie jest również szkodliwe. Wartości które są reprezentowane przez ludzi nazywających się „prawicowcami” najczęściej wywodzą się jeszcze sprzed czasów leczenia dzieci gorącym piecem i trzema zdrowaśkami czy inną medycyną alternatywną. Ich wartość – chcąc, nie chcąc – musiała się zdewaluować po takim czasie. Sztywne trzymanie się takich zasad sprawia, że stajemy się krytyczni wobec wszystkich osób z odmiennymi poglądami, a osoby myślące „po naszemu” są traktowane przyjaźnie ze względu na poglądy.

Uważam niestety że, całkiem niedługo przyjdzie czas kiedy to wszystko runie, a pozostałości po naszej cywilizacji będą egzotyczną ciekawostką w jakimś układzie gwiezdnym kilka galaktyk dalej. A wszystko to dzieje się dlatego, bo ludzie są jebanymi, tchórzliwymi, chciwymi, egoistycznymi zwierzętami, które uważają się za lepszych od innych gatunków, bo nie kierują się instynktami tylko rozumem. W rzeczywistości kierujmy się instynktami w takim samym stopniu jak inne stworzenia, tylko my nauczyliśmy się to racjonalizować. To chyba jedyna różnica.

Dobrze by było umierać z wiedzą, że zrobiliśmy wszystko co mogliśmy, ale byliśmy jedynie pomyłką w projekcje, która nie mogła nic, a którą w końcu należało zlikwidować. Jednak zawsze możemy spróbować traktować innych tak jak sami chcemy być traktowani i pokazać, że dobroć jeszcze nie została całkowicie wypleniona z tego naszego piekiełka zwanego ziemią. Powinniśmy przestać zwracać uwagę na to, kto ma jakie poglądy i najzwyczajniej w świecie zacząć oceniać człowieka przez pryzmat jego czynów, a nie tego w co wierzy czy jakie poglądy reprezentuje. I tak wyginiemy, ale przynajmniej przed końcem staniemy się cywilizacją, jaką powinniśmy się stać setki, jeśli nie tysiące, lat temu. Jak nam się to uda, to umrzemy podobnie do T-800 – pogodzeni z losem.Kategorie:[T]eksty

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: