[S] Eris, moja bogini.

Pastafarianizm. Nędzna, żałosna podróbka religii, zamieniająca ateistów w wierzących, ale w brak Boskości. Naprawdę? Latający potwór spaghetti mający pokazać bezsens wiary w Boga? Na Boga! Co was to obchodzi w co inni wierzą? A najgorsze jest to obnoszenie się „wyznawców” tego pseudokultu ze swoją wiarą-niewiarą. Jeszcze bym do pewnego stopnia to zrozumiał gdyby byli oryginalni w swojej parodii. Ale nie dość, że z poglądami i zasadami u nich słabo, to są tylko nędzną podróbką najwybitniejszej parodii religii jaka powstała i jakiej już nigdy nikt nie stworzy. Proszę państwa, przed wami pięć przykazań Dyskordianizmu:

  1. Nie ma Bogini poza Boginią, która jest Twoją Boginią. Nie ma Ruchu Eryzyjskiego poza Ruchem Eryzyjskim, którym jest Ruch Eryzyjski. A każdy Korpus Złotego Jabłka jest ukochanym domem Złotego Robaka.
  2. Każdy dyskordianin powinien używać Oficjalnego Dyskordiańskiego Systemu Numerowania Dokumentów.
  3. Każdy dyskordianin w początkowej fazie oświecenia powinien w każdy piątek udawać się w zaciszne miejsce w celu radosnego spożycia hot doga. Ta ceremonia jest jednocześnie aktem walki z popularnymi, pogańskimi zabobonami: katolickiego chrześcijaństwa (niejedzenie mięsa w piątek), judaizmu i islamu (niejedzenie wieprzowiny), hinduizmu (niejedzenie wołowiny), buddyzmu (niejedzenie mięsa) oraz dyskordianizmu (niejedzenie bułek od hot dogów).
  4. Każdy dyskordianin powinien się wstrzymać od jedzenia bułek od hot dogów, albowiem taki był kaprys Naszej Bogini, kiedy zmierzyła się z Afrontem Pierworodnym.
  5. Żadnemu dyskordianinowi nie wolno wierzyć w to, co czyta.

I to właśnie jest parodia religii, która mi się podoba, i którą szanuję, bo nie wyśmiewa innych religii, ale stoi do nich w opozycji, a kultyści Eris, nie są nachalnymi atencyjnymi osobami, które lekko się prowadzą.

A na koniec myśl przewodnia dyskorodianizmu:

Wszystkie twierdzenia są w pewnym sensie prawdziwe, w pewnym sensie fałszywe, w pewnym sensie bez sensu, w pewnym sensie prawdziwe i fałszywe, w pewnym sensie prawdziwe i bez sensu, w pewnym sensie fałszywe i bez sensu oraz w pewnym sensie prawdziwe, fałszywe i bez sensu.Kategorie:Tętno Pul[S]u

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: