[T] Szyba.

Niektórzy szukają w życiu pięknych i miłych wrażeń, ale sam fakt, że takich przeżyć trzeba szukać jest już przygnębiający. Ja tych rzeczy nie muszę szukać, widzę je codziennie, ale jak to powiedziane zostało w klasyku: „rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły nam minusów”.
A mówiąc poważnie, mimo że świat ma swoje piękne strony to zawsze mogłem na nie tylko popatrzeć, ale nie mogłem z nich skorzystać. Sam fakt, że to widzę sprawia ból, bo wiem o istnieniu takich chwil, ale nie mogąc ich poczuć, odnoszę wrażenie jakby mi zostały odebrane. W życiu miałem wiele pragnień, marzeń, pomysłów i innych wyobrażeń jak to się potoczy i jak będzie dalej moje życie wyglądać. Jednak nieważne jak bardzo się starałem osiągnąć wyznaczone cele, zawsze coś stawało na przeszkodzie. Nie zawsze te przeszkody były do ominięcia, a dodatkowo brak zrozumienia i empatii wśród ludzi zabierał mi chęci do jakiegokolwiek działania. Wbrew wszystkiemu co myślę i robię, nadal jestem uzależniony od ludzi. Ale ze strony ludzi nie spotkało mnie nigdy nic dobrego. Nie mogę na nikogo liczyć, nie mogę się do nikogo zbliżyć, nie mogę się nawet zaprzyjaźnić ze świadomością, że to przyjaźń na całe życie. Co to za przyjaźń w takim razie? Od zawsze miałem wrażenie, że jestem niewidzialny dla ludzi. Mimo moich wysiłków i starań, nigdy nie udało mi się zmienić tego stanu. Ale zawsze miałem przy sobie grupkę towarzyszy. Na początku uważałem ich za przyjaciół, następną grupkę też. I następną. I następną. I następną.
Widzicie, w tym rzecz. Świat jest piękny, ale tylko wtedy gdy ma się go z kim dzielić. Kogoś kto dostrzeże piękno w tych samych chwilach, zdarzeniach, tak samo będzie się zachwycać promieniami słońca jak i kroplami deszczu. Kogoś dla kogo zieleń przyrody nie jest tylko zielenią, ale aż zielenią, a srebrne liście lipy nie spowodują wzruszenia ramionami, a doznanie estetyczne, które ściska i łapie za serce. Życie jest piękne jeśli twoje zainteresowania i praca sprawiają ci satysfakcje, gdy otaczasz się ludźmi, którzy chcą z tobą przebywać, tak samo jak ty z nimi, gdy masz w życiu na kogo liczyć i z kim dzielić się swoimi myślami, kogoś kto nie zostawi w potrzebie i na kogo zawsze możesz liczyć niezależenie od sytuacji. Tak, wtedy życie można nazwać pięknym. Kochać i być kochanym, lubić i być lubianym, słuchać i być słuchanym – to sprawia, że ludzie chcą wstać następnego dnia i ten dzień przetrwać. Nigdy nie odczułem takich rzeczy. Zawsze byłem za szybą, która pozwalała mi zobaczyć ludzi szczęśliwych, a nawet zbliżyć się do nich i zasmakować ich życia, ale to tak jak jedzenie kotletów sojowych – niby jedzenie, ale nie do końca.
Najgorsze ze wszystkiego jest jednak to, że gdy znalazłem swoją pasję, powołanie, zainteresowania i hobby, to nie dość, że nic to nie zmienia, to jeszcze pogarsza wszystko. Hobby nieakceptowane przez społeczeństwo, wszyscy mnie umoralniają, a z moich planów drwią i się śmieją.
Oczywiście, że widzę dobrą stronę świata, ale co z tego skoro mogę ją tylko obserwować, a nie uczestniczyć. Nie mam nikogo, jestem niewidzialny, umoralniany, pouczany i kontrolowany. Czy to jest życie które można uznać za szczęśliwe? Wątpię. Szczerze wątpię. Mam wrażenie, że moje życie to jeden wielki pieprzony żart, który sam odgrywam, a ludzie są tylko po to żeby czerpać rozrywkę z moich zmagań. Jestem aktorem na scenie jednoosobowej sztuki, w sali pełnej krytyków, który zapomniał swojej roli, a suflera nie ma. Nie tak wyobrażam sobie szczęście.Kategorie:[T]eksty

Tagi: , , , , , ,

1 reply

  1. o wiele więcej niż Ci się wydaje zależy od Ciebie, a nie otoczenia

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: